Nem tiszások lettek az Alkotmánybírók, csak rossz volt Sulyok Tamás indítványa

Azt rögtön az elején szögezzük le, hogy folyamatban lévő közéleti ügyekről az alkotmánybírák nem nyilatkozhatnak. Ettől fogva a külön-külön lefolytatott háttérbeszélgetéseinket név nélkül, egy összeszerkesztett formában olvashatja el az alábbiakban a kedves Olvasó. Az Alkotmánybíróságon – továbbiakban AB – kialakult jogi kálváriáról, az ügy előzményeiről itt olvashat bővebben..

A reakciókra szabott világ

A közösségi média egy szuper találmány. Rengeteg előnye van, többek között például, hogy rég nem látott ismerősökkel, rokonokkal lehet nagyon könnyen felvenni a kapcsolatot. Meg tudjuk osztani életünk fontos pillanatait olyanokkal, akik mondjuk fizikai távolság miatt nem tudnak részt venni benne. Szóval eredendően nem egy rossz dolog. A kezdeti időkben a magyar interneten az IWIW vagy a myVIP a mai felületekhez képest egy aranyos hely volt, ahol tematikus klubokban akár ismerkedni is lehetett. Aztán jött a Facebook, ami kezdetben a mai Facebookhoz képest szintén szivárványország volt. Akkor megtudhattad, milyen fajta kenyér lennél, ha kenyér lennél, és ezt megosztva együtt lehetett nevetni azon, mi ez a képtelen butaság. Ehhez képest ma algoritmusok buboréknak nevezett véleménybörtönében doomscrollozunk, és megbabonázva zárjuk saját magunkra a rácsokat, és hajítjuk el a kulcsot.