Magyar Péter Peety: Ez csak médiapolitizálás! – a Sulyok-ügyről és a Tisza-táborról | KözBeszéd #140
Publikációk

Magyar Péter Peety: Ez csak médiapolitizálás! – a Sulyok-ügyről és a Tisza-táborról | KözBeszéd #140

Magyar Péter, vagyis Peety, a Társas Szocprobléma YouTube csatorna alapítója beszél a szociológiáról, a magyar társadalom mentális állapotáról. Vendégünk szól Sulyok Tamás leváltásának kérdéséről, a kultúrharc kifáradásáról, valamint arról, hogyan kapcsolódik össze nála a társadalmi érzékenység, a rap és az online tartalomgyártás.

Ne spóroljuk meg a gondolkodást!
VEZÉRCIKK Publikációk

Ne spóroljuk meg a gondolkodást!

Sajnos ugyanakkor egyre inkább azt látom, hogy az önálló gondolat azoknál is hiánycikké vált, akik az elmúlt időszakban büszkén hirdették magukról a gondolkodás, az újságírás és a vélemény szabadságát. Legfrissebb élményem Ruszin-Szendi Romulusz Kontrollnak adott interjúja (Kontroll: Ruszin-Szendi Romulusz: elindult a Tisztítótűz-művelet a...), amelyben a honvédelmi miniszter elmondja, hogy amikor vezérkari főnök volt, jelentkezett a seregbe egy átműtött katona, de hamar ki is esett a rendszerből. És hozzáteszi, hogy ha valaki saját magával nincsen tisztában, nehéz fegyvert adni a kezébe.

„Magyarország az elmúlt 16 évben nem volt demokrácia, de április 12. óta valamilyen okból hirtelen ismét azzá vált.”

„A jogtudománnyal foglalkozó egyetemi oktatók és kutatók a törvénytelenség oldalára állnak, amikor elfogadják és bátorítják Magyarország miniszterelnökét az ország (nem a NER!) vezető közjogi tisztviselőinek leváltására.” – áll Pokol Béla aláírásgyűjtést kezdeményező Facebook-bejegyzésében. Figyelemreméltó, hogy a nagy tekintélyű jogtudós a tiltakozásra buzdító irományban a 42 jogász terveit alkotmánypuccsnak nevezi. Jelezve, hogy a miniszterelnök részéről a köztársasági elnök és a közjogi intézmények vezetői ellen indított támadás középpontjában nemcsak az adott személyek, hanem a magyar demokratikus jogállam alapját adó legfőbb jogforrás, az Alaptörvény áll.

Nem tiszások lettek az Alkotmánybírók, csak rossz volt Sulyok Tamás indítványa

Nem tiszások lettek az Alkotmánybírók, csak rossz volt Sulyok Tamás indítványa

Azt rögtön az elején szögezzük le, hogy folyamatban lévő közéleti ügyekről az alkotmánybírák nem nyilatkozhatnak. Ettől fogva a külön-külön lefolytatott háttérbeszélgetéseinket név nélkül, egy összeszerkesztett formában olvashatja el az alábbiakban a kedves Olvasó. Az Alkotmánybíróságon – továbbiakban AB – kialakult jogi kálváriáról, az ügy előzményeiről itt olvashat bővebben..

💝 Támogasd a KözTeret!

Független újságírásunk fenntartásához szükségünk van a támogatásodra.

Támogass