Nem tiszások lettek az Alkotmánybírók, csak rossz volt Sulyok Tamás indítványa

Nem tiszások lettek az Alkotmánybírók, csak rossz volt Sulyok Tamás indítványa

Azt rögtön az elején szögezzük le, hogy folyamatban lévő közéleti ügyekről az alkotmánybírák nem nyilatkozhatnak. Ettől fogva a külön-külön lefolytatott háttérbeszélgetéseinket név nélkül, egy összeszerkesztett formában olvashatja el az alábbiakban a kedves Olvasó. Az Alkotmánybíróságon – továbbiakban AB – kialakult jogi kálváriáról, az ügy előzményeiről itt olvashat bővebben..

„Magyarország az elmúlt 16 évben nem volt demokrácia, de április 12. óta valamilyen okból hirtelen ismét azzá vált.”

„Magyarország az elmúlt 16 évben nem volt demokrácia, de április 12. óta valamilyen okból hirtelen ismét azzá vált.”

„A jogtudománnyal foglalkozó egyetemi oktatók és kutatók a törvénytelenség oldalára állnak, amikor elfogadják és bátorítják Magyarország miniszterelnökét az ország (nem a NER!) vezető közjogi tisztviselőinek leváltására.” – áll Pokol Béla aláírásgyűjtést kezdeményező Facebook-bejegyzésében. Figyelemreméltó, hogy a nagy tekintélyű jogtudós a tiltakozásra buzdító irományban a 42 jogász terveit alkotmánypuccsnak nevezi. Jelezve, hogy a miniszterelnök részéről a köztársasági elnök és a közjogi intézmények vezetői ellen indított támadás középpontjában nemcsak az adott személyek, hanem a magyar demokratikus jogállam alapját adó legfőbb jogforrás, az Alaptörvény áll.

💝 Támogasd a KözTeret!

Független újságírásunk fenntartásához szükségünk van a támogatásodra.

Támogass